kwiecień 2018

20180412

Wykład otwarty "Ewolucja podejścia do kształcenia tłumaczy zawodowych w ramach norm nakreślanych przez instytucje Unii Europejskiej"

Data: 12.04.2018

Instytut Filologii Romańskiej zaprasza na wykład otwarty prof. Teresy Tomaszkiewicz

Instytut Filologii Romańskiej UJ ma zaszczyt zaprosić na wykład

prof. dr hab. Teresy Tomaszkiewicz

12 kwietnia 2018 (czwartek), godz. 9.45 - 11.15

Audytorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33

Sala Wystawowa A, II piętro

Prof. dr hab. Teresa Tomaszkiewicz jest kierownikiem studiów tłumaczeniowych na Wydziale Neofilologii  Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, autorką programu studiów w zakresie tłumaczenia specjalistycznego i zawodowego posiadającego certyfikat jakości sieci European Master in Translation, ekspertem Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Komisji Europejskiej dla oceny tego typu programów, członkiem Prezydium sieci European Master in Translation. Podczas wykładu przedstawi nowy model kompetencji tłumacza przyjęty przez EMT w marcu 2018 r. oraz zachęci do dyskusji nad formą kształcenia tłumaczy na uniwersytecie.