Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20180314

Warsztaty tłumaczeniowe z Piotrem Florczykiem

Data: 14.03.2018
Czas rozpoczęcia: 18.00
Miejsce: Collegium Paderevianum
Organizator: Koło Naukowe Anglistów UJ
Warsztaty tłumaczeniowe z Piotrem Florczykiem

Sekcja tłumaczeniowa Koła Naukowego Anglistów zaprasza na spotkanie, podczas którego razem z gościem będziemy omawiać przygotowane przez członków sekcji tłumaczenia jego poezji.

Gościem oraz prowadzącym spotkanie będzie Piotr Florczyk - poeta, tłumacz, eseista i recenzent, który od wielu lat mieszka i pracuje w USA. Poza współpracą z wieloma czasopismami oraz publikowaniem własnych prac, wykładał literaturę (m.in. University of San Diego, Antioch University Los Angeles), jest także jednym z założycieli wydawnictwa Calypso Editions. W 2017 roku jego przekład poezji Anny Świrszczyńskiej (Building the Barricade) zdobył nagrodę Found in Translation.

Głównym tematem warsztatów będzie problematyka tłumaczenia poezji. Spotkanie będzie dla uczestników szansą, aby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności translatoryczne poprzez bezpośredni kontakt z ekspertem w tej dziedzinie. Oprócz dyskusji i wykładu plan spotkania przewiduje także omówienie wersji tłumaczeń wierszy Piotra Florczyka przygotowanych wcześniej przez uczestników.