Dzień Otwarty DON w Collegium Paderevianum II

Termin: 07.10.2015

7 października 2015 roku w godz. 12.00-16.00 zapraszamy do odwiedzenia najnowocześniejszego w Polsce centrum wsparcia edukacyjnego DON UJ w nowym kompleksie Collegium Paderevianum II. Będzie ono służyć studentom Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dzielić się wiedzą i doświadczeniem z uczelniami Krakowa i całej Polski. Zachęcamy do przyjścia wszystkich, osoby pełno- i niepełnosprawne, osoby w każdym wieku i z różnym wykształceniem. Będzie można wejść do każdego pomieszczenia, poznać pracę zespołu DON UJ, zaznajomić się z nowoczesnymi technologiami wspierającymi oraz porozmawiać z pracownikami.

W programie m.in.:

• Prezentacja pracowni multimedialnej, tablicy interaktywnej do nauki języków obcych osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu, pracowni szkoleniowej, pracowni technologii wspierających z najnowszej generacji drukarką brajlowską, grafikami wypukłymi z wielu dziedzin nauki, syntezatorami mowy z różnymi językami świata.
  • Wykład otwarty dra Wiktora Szymborskiego z Instytutu Historii UJ „Szachy w kulturze średniowiecza".
  • Możliwość porozmawiania o dylematach związanych z realizacją założeń edukacji włączającej w pokoju doradczyń edukacyjnych. Odpowiemy na każde pytanie, także na te związane ze wsparciem i profilaktyką zdrowia psychicznego realizowanymi w ramach programu „Konstelacja Lwa".
  • W Strefie Wellbeing - relaks i poczęstunek.

Szczegółowe informacje na temat Dnia Otwartego DON UJ na stronie http://www.don.uj.edu.pl/dzien-otwarty

Data opublikowania: 22.09.2015
Osoba publikująca: Łukasz Bieńkowski