Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20210430

Zmarła dr Anna Kluba

Data: 30.04.2021
Czas rozpoczęcia: 11:00
Zmarła dr Anna Kluba

W dniu 26 kwietnia 2021 zmarła nasza Koleżanka, dr Anna Kluba, wychowawczyni wielu pokoleń krakowskich germanistów. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 30 kwietnia o godz. 11 na nowym Cmentarzu Komunalnym w Podgórkach Tynieckich (Kaplica).

Dr Anna Kluba rozpoczęła pracę w IFG UJ w 1977 roku. Prowadziła m.in. seminaria magisterskie na studiach dziennych i zaocznych, seminaria licencjackie, zajęcia opcyjnie oraz kursy z historii literatury niemieckiej i teorii literatury. W 1986 r. obroniła literaturoznawczą pracę doktorską. W latach 1992-2011 była opiekunem NKJO w Suchej Beskidzkiej. Dr Kluba jest autorką licznych artykułów naukowych, wraz z mężem Antonim Klubą przełożyła wiele pozycji książkowych oraz artykułów popularnonaukowych.

Dr Kluba była wybitnym dydaktykiem zaangażowanym również w pracę organizacyjną – brała wielokrotnie udział w reformie programu studiów. W 2001 r. otrzymała od Marszałka Województwa Małopolskiego nagrodę za wybitne osiągnięcia w NKJO w Suchej Beskidzkiej, w 2010 r. medal KEN, a w 2016 r. nagrodę JM Rektora UJ za najwyższą ocenę w ankietach studenckich oraz Złoty Medal za Długoletnią Służbę.

Była niezwykle koleżeńskim i lubianym pracownikiem IFG, a także autorytetem nie tylko dla studentów, lecz również koleżanek i kolegów.