Studia Doktoranckie

„PhDo” - naukowe stypendium doktoranckie

Szanowni Państwo, trwa kolejna edycja Programu Naukowych Stypendiów Doktoranckich Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „PhDo”. Program „PhDo” jest skierowany do doktorantów, którzy zostali przyjęci na stacjonarne studia doktoranckie w polskiej uczelni publicznej, w instytucie naukowym Polskiej Akademii Nauk albo w instytucie badawczym lub międzynarodowym instytucie naukowym działającym na terenie Polski.

REJESTRACJA NA SEMINARIA BADAWCZE - 2019/20 SEMESTR ZIMOWY

Uprzejmie informujemy, że rejestracja na seminaria dla doktorantów Wydziału Filologicznego - semestr zimowy 2019/20 rozpocznie się w środę 25.10.2019 r. przez USOSweb.

Konkurs dla uczestników studiów doktoranckich

W dniach 18 września-15 października 2019 odbędzie się edycja konkursu dla uczestników studiów doktoranckich. Zamieszczamy wszelkie niezbędne dokumenty (zasady konkursu oraz formularze wniosków)

VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Translatoryka i Translacje. Przekład poza słowami: o interdyscyplinarności w tłumaczeniu”

Zakład Italianistyki Uniwersytetu Łódzkiego, Studenckie Koło Italianistów ItaliAMO i Studenckie Koło Translatoryczne GIROL’AMO serdecznie zapraszają do udziału w VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Translatoryka i Translacje. Przekład poza słowami: o interdyscyplinarności w tłumaczeniu”

Semianria doktoranckie w roku akademickim 2019/2020

Oferta zajęć seminaryjnych w roku akademickim 2019/20 obejmuje seminaria doktoranckie doskonalące umiejętności badawcze w zakresie literaturoznawstwa i językoznawstwa z elementami przekładoznawstwa. Ponadto planowane są zajęcia doskonalące umiejętności dydaktyczne (kurs podstawowy i kursy specjalistyczne Ars Docendi). Prosimy o wstępne zapoznanie się z tematyką zajęć - informacja o rejestracji będzie dostępna przez USOSweb pod koniec tygodnia.

Dyżur Kierownika Studiów Doktoranckich

Uprzejmie informujemy, że w dniu 18.09.2019 r. dyżur prof. Krzysztofa Bielawskiego zostaje odwołany z powodu urlopu.

Stypendia doktoranckie, zwiekszenia stypendiów z dotacji projakościowej.

Uprzejmie informujemy, że w systemie USOSweb uruchomiony został nabór wniosków o przyznanie stypendium doktoranckiego oraz zwiększenie stypendium doktoranckiego z dotacji projakościowej w roku akademickim 2019/2020.

Stypendia 2019/20

Informacja w sprawie trybu składania wniosków o stypendia zostanie przekazana przez Dział Spraw Studenckich w najbliższych dniach bezpośrednio do wiadomości Państwa Doktorantów.

Sekretariat

Uprzejmie informujemy, że od 2 września sekretariat działa w normalnym trybie. Przypominamy o konieczności złożenia sprawozdania doktoranckiego wraz z opinią opiekuna naukowego/promotora do 30.09.2019 r. (poniedziałek) - zachęcamy do składania dokumentów przed ostatecznym terminem.

Przerwa wakacyjna

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniach 01.08-30.08.2019 r. sekretariat jest nieczynny. Sprawozdania doktoranckie można składać od 02.08.2019 r. Informacja w sprawie aplikowania o stypendia na 2019/20 przypuszczalnie powinna być dostępna w połowie września. Obowiązuje składanie wniosku poprzez USOSweb.