Studia Doktoranckie

Przestrzenie Przekładu 6

Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Komisja Przekładoznawcza przy Międzynarodowym Komitecie Slawistów mają zaszczyt zaprosić filologów różnych specjalności (rusycystów, slawistów, anglistów, germanistów, romanistów i in.), tłumaczy, a także wszystkie inne zainteresowane osoby do udziału w cyklicznej konferencji PRZESTRZENIE PRZEKŁADU 6.

Dissonant Heritage: Concepts, Critiques, Cases

Zaproszenie na warsztaty współorganizowane przez Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet w Bolonii (16-20 listopada 2021).

Rozliczenie roku - sprawozdanie doktoranta 2020/21

Szanowni Państwo, wzorem ubiegłego roku, prosimy o składnie sprawozdań doktoranckich za 2020/21 drogą elektroniczną poprzez aplikację Forms. Sprawozdania można przesyłać do 30.09.2021 roku bez konieczności składania wniosku o przedłużenie terminu po 30.06.2021.

Kolokwia Humanistyczne

Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych zaprasza na spotkanie w ramach serii Kolokwia Humanistyczne, podczas którego wystąpi prof. Monika Kostera. Tytuł wystąpienia: Badania etnograficzne organizacji. Kolokwium Humanistyczne odbędzie się 10.06 o godz. 15:00.

Kolokwium Humanistyczne

Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych zaprasza na spotkanie w ramach serii Kolokwia Humanistyczne, podczas którego wystąpi prof. dr hab. Evdoxia Papoutsi-Władyka. Tytuł wystąpienia: Interdyscyplinarne i międzynarodowe badania archeologiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego w Pafos na Cyprze - wybrane aspekty Kolokwium Humanistyczne odbędzie się 27.05 o godz. 15:00.

Work&Science Forum - targi pracy dla doktorantów

W dniach 27-29 maja Krajowa Reprezentacja Doktorantów organizuje Work&Science Forum - targi pracy dla doktorantów. W czasie targów odbędą się warsztaty umiejętności miękkich, rozmowy na temat współpracy nauki z biznesem, wykłady w stylu TED i spotkania z pracodawcami. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie Targów: https://wsforum.pl

Wydziałowy konkurs na finansowanie zadań służących rozwojowi uczestników studiów doktoranckich

Uprzejmie informujemy o uruchomieniu kolejnej edycji konkursu na środki dla doktorantów. Nabór wniosków do 14 czerwca 2021 r. https://filg.uj.edu.pl/nauka/srodki-dla-doktorantow

Kolokwium Humanistyczne: "Retradycjonalizacja hinduizmu we współczesnych świątyniach indyjskich na przykładzie New Vishvanath Temple w Waranasi"

Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych zaprasza na spotkanie w ramach serii Kolokwia Humanistyczne, podczas którego wystąpi prof. dr hab. Marta Kudelska. Tytuł wystąpienia: Retradycjonalizacja hinduizmu we współczesnych świątyniach indyjskich na przykładzie New Vishvanath Temple w Waranasi Kolokwium Humanistyczne odbędzie się 13.05 o godz. 15:00. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Szkoły: Abstrakty i Podcasty - Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych - Uniwersytet Jagielloński (uj.edu.pl)

Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych zaprasza na spotkanie w ramach serii Kolokwia Humanistyczne: Badania nad procesem twórczym (i ich miejsce w polu współczesnej humanistyki)

Tytuł wystąpienia: Badania nad procesem twórczym (i ich miejsce w polu współczesnej humanistyki) Kolokwium Humanistyczne odbędzie się 22.04 o godz. 15:00. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Szkoły: https://human.phd.uj.edu.pl/kolokwia-humanistyczne/abstrakty/-/journal_content/56_INSTANCE_IIhV0uuCoCBd/142297268/147751989

Przewody doktorskie - informacje prawne

Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z informacjami precyzującymi kwestie terminów i procedur związanych z przewodami doktorskimi.