Studia Doktoranckie

STUDENCKO-DOKTORANCKA KONFERENCJA NAUKOWA "KONFRONTACJE Z PRZEKŁADEM", Uniwersytet Śląski

Konferencja KONFRONTACJE Z PRZEKŁADEM ma na celu zaprezentowanie oraz omówienie prowadzonych przez młodych naukowców (studentów i doktorantów), z krajowych i zagranicznych ośrodków uniwersyteckich, badań związanych z szeroko rozumianym zjawiskiem przekładu. Wydarzenie to będzie dobrą okazją do nawiązania nowych form kontaktów naukowych i integracji środowiska młodych badaczy. Szerokie ujęcie tematu konferencji pozwala na prezentację wyników badań uwzględniających różne podejścia metodologiczne jak również spojrzenie interdyscyplinarne. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do poruszenia różnorodnych kontekstów i wskazania tendencji, z którymi spotykają się w swojej pracy adepci przekładoznawstwa, językoznawstwa i literaturoznawstwa.
STUDENCKO-DOKTORANCKA
KONFERENCJA NAUKOWA
25 czerwca 2019
Sosnowiec
Wydział Filologiczny
Uniwersytetu Śląskiego

Obrady będą się odbywać w następujących sekcjach:

• Przekład artystyczny
  • Przekład specjalistyczny
  • Przekład ustny i audiowizualny
  • Nowe technologie w przekładzie

Dla uczestników konferencji z zagranicy istnieje możliwość wystąpienia on-line.

•  Języki robocze konferencji to: polski, rosyjski i angielski.
  •  Tytuły referatów prosimy nadsyłać do 9 czerwca 2019 roku na adres mailowy: translatio.kzp@gmail.com. Informacja o włączeniu referatu do programu konferencji zostanie przez nas przesłana do 12 czerwca 2019 roku.

Opłata konferencyjna wynosi 50,00 zł. Uczestnicy on-line i studenci studiów licencjackich lub magisterskich są z niej zwolnieni. Wpłaty należy dokonać w terminie do 18 czerwca 2019 roku (po otrzymaniu informacji o przyjęciu zgłoszenia).

•  Numer konta oraz pozostałe dane konieczne do dokonania wpłaty zostaną przez nas przesłane wraz z informacją o włączeniu referatu do programu konferencji.
  •  Planowany czas wystąpień na obradach plenarnych: 20 minut, w sekcjach: do 15 minut

Przewidywana jest publikacja w postaci monografii zbiorowej. Komitet naukowy zastrzega sobie prawo wyboru artykułów do druku. Opublikowane zostaną jedynie te artykuły, które uzyskają pozytywną recenzję wydawniczą.

• Ogólne pytania do organizatorów można kierować na adres: translatio.kzp@gmail.com.

Bieżące informacje na temat konferencji będą się ukazywały na stronie Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej: www.ifw.us.edu.pl.

Data opublikowania: 13.05.2019
Osoba publikująca: Magdalena Rogóż-Kotowska