Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Działania Instytutu Filologii Klasycznej w roku akademickim 2020/2021

Filologia klasyczna

  1. Doskonalenie programu studiów: coroczny przegląd programu i analiza pod kątem adekwatności treści kształcenia do efektów uczenia się, adekwatności metod weryfikacji efektów uczenia się oraz poprawności przypisania punktów ECTS do przedmiotów i modułów zajęć.
  2. Wydarzenia naukowe i dydaktyczne: udział pracowników IFK w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych, wspieranie inicjatyw studenckich, organizacja warsztatów metodycznych dla nauczycieli języka łacińskiego i kultury antycznej, wykłady w ramach zebrań oddziałów terenowych Polskiego Towarzystwa Filologicznego.
  3. Współpraca z instytucjami zewnętrznymi: współpraca ze szkołami ((I Liceum Ogólnokształcące im. B. Nowodworskiego w Krakowie i II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie), współpraca pracowników IFK z Ministerstwem Edukacji i Nauki (zespoły ekspertów ds. podstawy programowej języka łacińskiego i kultury antycznej oraz wymagań egzaminacyjnych), Centralną Komisją Egzaminacyjną (zespół ekspertów ds. egzaminu maturalnego z języka łacińskiego i kultury antycznej), Instytut Badań Edukacyjnych (zespół ds. dostosowania kwalifikacji uregulowanych dotyczących sprawdzania i oceniania odpowiedzi do zadań egzaminacyjnych egzaminu maturalnego w formule 2023 do wymagań ustawy o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji), Ministerstwem Sprawiedliwości (komisja egzaminacyjna ds. przygotowania i przeprowadzenia egzaminów dla tłumaczy przysięgłych języka nowogreckiego), Kolegium Europy Środkowo-Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu, Programem Drugim Polskiego Radia, Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie oraz Krakowskim Biurem Festiwalowym (współorganizowanie i udział w wydarzeniach kulturowych promujących literaturę nowogrecką).
  4. Olimpiada Języka Łacińskiego: pracownicy IFK wchodzą w skład Komitetu Okręgowego OJŁ oraz Komitetu Głównego OJŁ. Komitet Okręgowy OJŁ organizuje etap szkolny i etap okręgowy OJŁ.
  5. Współpraca ze studentami: współpraca z Kołem Naukowym Studentów Filologii Klasycznej, organizowanie warsztatów terenowych w Grecji lub Włoszech, wspieranie inicjatyw studentów, spotkania ze studentami na temat programu i treści zajęć, pojawiających się problemów.
  6. Informowanie o ofercie dydaktycznej i działaniach projakościowych: zamieszczanie informacji na stronie internetowej, w zespole w MS Teams, w mediach społecznościowych oraz przekazywanie informacji w czasie spotkań ze studentami.