XII Festiwal Nauki w Krakowie

Termin: 09.05.2012 - 12.05.2012
Miejsce: Collegium Medicum UJ, Rynek Główny w Krakowie
Witryna internetowa: www.festiwalnauki.krakow.pl

Panele dyskusyjne, prezentacje, warsztaty, wycieczki, występy, spektakle i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich, którzy odwiedzą tegoroczny XII Festiwal Nauki w Krakowie.

Festiwal Nauki tradycyjnie rozpocznie koncert inauguracyjny organizowany przez Akademię Muzyczną w Krakowie, a zakończy spektakl teatralny organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Od 10 do 12 maja Rynek Główny w Krakowie zamieni się w "naukowe miasteczko namiotowe", gdzie na zwiedzających czekać będzie szereg atrakcji. Botanicy przedstawią żarłoczne rośliny, geolodzy działanie sejsmografu i opowiedzą, dlaczego wulkany wybuchają, matematycy dowiedzą, że fraktale łączą sztukę i matematykę. Dzięki geografom poznamy energię wiatru, fizycy zaprezentują promieniowanie kosmiczne, a chemicy zabawią się w detektywów poszukujących chemii w codziennym życiu. Wyhodowanie nowej skóry w butelce będzie z kolei domeną biotechnologów, a u astronomów Michał Kusiak – pierwszy na świecie "łowca komet" – będzie ich poszukiwał na żywo.

Na Festiwalu Nauki nie zabraknie także humanistów. Poloniści udzielą informacji na temat znaczenia i pochodzenia imion i nazwisk, filolodzy nauczą piosenek w obcych językach, a studenci dziennikarstwa tworzenia artykułów.

Organizatorzy nie zapomną o problemach osób niepełnosprawnych. To z myślą o nich już po raz kolejny swój namiot będzie mieć Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UJ, które zaprezentuje nowoczesne urządzenia wspierające edukację osób niepełnosprawnych, jak notatniki brajlowskie, laptopy z oprogramowaniem udźwiękawiającym, linijki brajlowskie – Vario.

Data opublikowania: 10.05.2012
Osoba publikująca: Kamil Jodłowiec