Studia Doktoranckie

Międzynarodowa konferencja projektu TRIPLE, pt. Empowering discovery in open social sciences and humanities

Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy na pierwszą międzynarodową konferencję projektu TRIPLE, pt. Empowering discovery in open social sciences and humanities, która odbędzie się online 22-24 listopada 2021 r. Organizatorem konferencji jest IBL PAN. Celem konferencji jest omówienie

Kolokwia Humanistyczne

Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych zaprasza na spotkanie w ramach serii Kolokwia Humanistyczne, podczas którego wystąpi prof. Steve N. Mason Tytuł wystąpienia: Truth, Lessons, and Cleopatra’s Nose in History Kolokwium Humanistyczne odbędzie się 14.10. o godz. 15:00.

Program "Translatorium"

Szanowni Państwo, Centrum Badań Przekładoznawczych UJ oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe i Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury ogłosiły nabór do pierwszej edycji programu "Translatorium" - mentorigu dla początkujących tłumaczy literatury. Program kierujemy do osób chcących pogłębić swoje kompetencje przekładowe w ramach indywidualnej współpracy z wybitnymi praktykami sztuki przekładu. W tym roku oferujemy miejsca dla tłumaczy z języków angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Termin zgłoszeń upływa 14 listopada 2021

Wybory uzupełniające przedstawiciela doktorantów w Radzie Wydziału Filologicznego

Wybory przedstawiciela doktorantów w Radzie Wydziału Filologicznego kiedy: środa, 13 października 2021 r., godz. 19:00 gdzie: MS Teams (https://teams.microsoft.com/l/team/19%3aqkh84pkL44NmLeyZNxsTF233EUo0CC_6_kRYwh7UEds1%40thread.tacv2/conversations?groupId=6804b866-116c-4ea3-8413-588d35c8bca0&tenantId=eb0e26eb-bfbe-47d2-9e90-ebd2426dbceb)

dyzur-kierownika-studiow-doktoranckich-sekretariat

W roku akademickim 2021/22 dyżur Kierownika, prof. Krzysztofa Bielawskiego w Kolegium Śląskim odbywa się w środy w godz. 10.00-11.00. Sekretariat jest czynny codziennie w godz. 10.00-14.00.

Wolne miejsca na kursy w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ

Uprzejmie informujemy o wolnych miejscach na kursach w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ.

WNOIOSKI STYPENDIALNE - PROCEDURY

Szanowni Państwo, przypominamy, że zgodnie z par. 3 ust. 1 zarządzeń Rektora UJ nr 43 i 44 z 27 czerwca 2018 r. : „Doktorant ubiegający się o przyznanie stypendium doktoranckiego (zwiększenie) na drugim i kolejnych latach studiów doktoranckich jest zobowiązany złożyć do 20 września u kierownika studiów doktoranckich, skierowany do Rektora UJ, wniosek o jego przyznanie w formie papierowej, po uprzednim wypełnieniu wniosku w wersji elektronicznej w USOSweb na stronie www.usosweb.uj.edu.pl, wydrukowaniu i podpisaniu. Doktorant, który złożył wniosek o przyznanie stypendium doktoranckiego do 20 września, może do 30 września uzupełnić wniosek w USOSweb, a następnie złożyć go ponownie wraz z dokumentacją potwierdzającą osiągnięcia obejmujące okres od momentu złożenia wniosku do 30 września.”

Classics Colloquium 25-27 November

Metabolé: Crisis and Transformation in Antiquity, 25 -27 November 2021, Complutense University of Madrid

stypendia-doktoranck-1

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że wnioski dla uczestników studiów doktoranckich o stypendium doktoranckie i z dotacji projakościowej są już dostępne w systemie USOSweb.

Przerwa wakacyjna - sekretariat

W okresie urlopowym w dniach 02.08. - 31.08.2021 sekretariat jest nieczynny