Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studia Doktoranckie

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Studencko-Doktorancki Salon Naukowy

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić na ostatni przed finałowym, polskojęzyczny, marcowy Studencko-Doktorancki Salon Naukowy, który odbędzie się 5 marca 2024 roku o godzinie 18.00 w HEVRE przy ulicy Beera Meiselsa 18 w Krakowie.

Nabór zgłoszeń do XII edycji Konkursu im. Inki Brodzkiej-Wald

Jesteś doktorem nauk humanistycznych? Twoja praca doktorska dotyczy współczesności i została obroniona w zeszłym roku? Masz szanse na nagrodę w Konkursie imienia prof. Aliny „Inki ” Brodzkiej-Wald. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce czeka na zgłoszenia do 29 lutego 2024r.

Informacja ws. stypendium projakościowego

W związku ze znowelizowanym art. 279 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce Ustawodawca przedłużył możliwość odbywania studiów doktoranckich nie dłużej niż do 31 grudnia 2024 r., jednakże nie zmienił przepisów dotyczących stypendiów.

Obszary Polonistyki IX: (De)konstruowanie feminizmu: narracje post-, pop-, fake i pseudofeministyczne w literaturze, kulturze i sztuce

Ogólnopolska Konferencja Naukowa Obszary Polonistyki IX: (De)konstruowanie feminizmu: narracje post-, pop-, fake i pseudofeministyczne w literaturze, kulturze i sztuce organizowana przez Sekcję Literaturoznawczą Koła Naukowego Polonistów Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego, 5 marca 2024 (wtorek) w formie zdalnej na platformie MS Teams.

Konkurs na DOFINANSOWANIE DZIAŁALNOŚCI DOKTORANTÓW w 2023/24.

Zachęcamy Państwa Doktorantów do wnioskowania o wydziałowe środki na badania. Termin składania wniosków do 15 października 2023 r.

UWAGA! Przedłużenie okresu odbywania studiów doktoranckich do 31 grudnia 2024 r.

W związku z ogłoszeniem w Dzienniku Ustaw 2023 poz. 1672 Ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw, prosimy o zapoznanie się z informacją przygotowaną przez CWD i radców prawnych dotyczącą uczestników studiów doktoranckich.

Wytyczne dla doktorantów w sprawie przewodów i nadania stopnia

Prosimy o zapoznanie się z informacjami przekazanymi przez Dział Obsługi Studiów, Centrum Wsparcia Dydaktyki

Informacje organizacyjne dotyczące roku akad. 2023/24 i statusu doktorantów

Doktoranci z naboru na studia z roku 2018/2019

Dofinansowania działalności badawczej dokotranrtów

Ogłoszony został kolejny konkurs wydziałowy na DOFINANSOWANIE DZIAŁALNOŚCI DOKTORANTÓW. Termin składania wniosków: 30 kwietnia 2023 r.

Instytut Filologii Germańskiej zaprasza doktorantów, studentów I oraz II roku SM jak i III roku SL, a także zaawansowanych studentów lat niższych na kursy w ramach projektu ZintegrUJ

Kursy w ramach projektu ZintegrUJ będą prowadzić: prof. Irmtraud Behr (Université Sorbonne-Nouvelle) prof. Frank Liedtke (Universtät Leipzig).