Premiera sztuki The Death of Kings

Studenci Instytutu Filologii Angielskiej i prof. Irwin Appel, profesor wizytujący z University of California Santa Barbara, zapraszają na premierę sztuki The Death of Kings opartej na kronikach historycznych Williama Shakespeare'a.
więcej o Premiera sztuki The Death of Kings
Plus ratio quam vis dla prof. Piotra Chełkowskiego

20 października o godz. 11:00 w Auli Collegium Novum odbyła się uroczystość przekazania srebrnego medalu Plus ratio quam vis Prof. Piotrowi J. Chełkowskiemu na ręce jego córki, Moniki Chełkowskiej-Tarony.
więcej o Plus ratio quam vis dla prof. Piotra Chełkowskiego
"Kobieta, życie, wolność" w Muzeum Manggha

Zapraszamy do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha na krakowską odsłonę wystawy "Kobieta, życie, wolność - życie codzienne i zaangażowanie społeczne kurdyjskich kobiet w Kurdystanie i diasporze" w dniach 8.10 - 22.10.2023 r.
więcej o "Kobieta, życie, wolność" w Muzeum Manggha

Debata "Jak odbudować polską Akademię"

ZNP w UJ serdecznie zaprasza na debatę edukacyjną 5 X o godzinie 15:00 w sali numer 56 w Collegium Novum UJ. Chcemy porozmawiać o bolączkach szkolnictwa wyższego i nauki, o przeznaczaniu zbyt małych środków na finansowanie nauki i braku podwyżek wynagrodzeń, a także o tym jak odbudować polską Akademię.
więcej o Debata "Jak odbudować polską Akademię"
"Plus ratio quam vis" dla prof. Piotra Chełkowskiego

W imieniu dziekana Wydziału Filologicznego, dyrektor Instytutu Orientalistyki oraz krakowskich absolwentów i studentów iranistyki, serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia medalu "Plus ratio quam vis" prof. Piotrowi Chełkowskiemu, wybitnemu absolwentowi i donatorowi krakowskiej Alma Mater.
więcej o "Plus ratio quam vis" dla prof. Piotra Chełkowskiego