Zmarła Profesor Maria Bobrownicka

04.06.2012
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarła prof. dr hab. Maria Bobrownicka, emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Zmarła Profesor Maria Bobrownicka

Wybrano prodziekanów Wydziału Filologicznego na nową kadencję

26.05.2012
Językoznawca dr hab. Dorota Szumska z Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ oraz literaturoznawca dr hab. Władysław Witalisz z Instytutu Filologii Angielskiej będą sprawować funkcję prodziekanów Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w kadencji 2012-2016
więcej o Wybrano prodziekanów Wydziału Filologicznego na nową kadencję

Wybrano prodziekanów Wydziału Filologicznego na kadencję 2016-2020

29.04.2016
Językoznawca dr hab. Dorota Szumska z Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ oraz literaturoznawca dr hab. Władysław Witalisz z Instytutu Filologii Angielskiej będą sprawować funkcje prodziekanów Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w kolejnej kadencji (2016-2020)
więcej o Wybrano prodziekanów Wydziału Filologicznego na kadencję 2016-2020

23.05.2012
Agnieszka Pokojska otrzymała nagrodę za przekład książki "Prowadzący umarłych. Opowieści prawdziwe. Chiny z perspektywy nizin społecznych [The Corpse Walker: Real-Life Stories, China from the Bottom Up]", opublikowaną w 2011 roku przez Wydawnictwo Czarne.
więcej o Agnieszka Pokojska (wykładowca w Katedrze UNESCO) laureatką Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

"Berlinka" - niezwykła historia Europy w Krakowie

23.05.2012
Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego zakończyli badania nad rękopisami romańskimi należącymi do zbiorów krakowskiej „Berlinki". Ich wynikami zainteresowane jest środowisko międzynarodowe.
więcej o "Berlinka" - niezwykła historia Europy w Krakowie