Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

12.05.2023
12 maja przypada 659. rocznica założenia przez króla Kazimierza Wielkiego najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzień ten obchodzony jest jako Święto UJ.
więcej o Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego
Zmarł prof. dr hab. Leon Zaręba

10.05.2023
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 4 maja 2023 roku zmarł prof. dr hab. Leon Zaręba, romanista, językoznawca, wybitny leksykograf, uznany specjalista w zakresie frazeologii i idiomatyki kontrastywnej.
więcej o Zmarł prof. dr hab. Leon Zaręba
Gundula Weimann z wizytą na Wydziale Filologicznym UJ

09.05.2023
W dniu 9 maja 2023 roku Wydział Filologiczny UJ odwiedziła Gundula Weimann, córka prof. Roberta Weimanna.
więcej o Gundula Weimann z wizytą na Wydziale Filologicznym UJ
Italianiści stworzyli grę miejską

08.05.2023
Koło Naukowe Italianistów UJ zachęca zainteresowanych do udziału w organizowanej przez siebie grze miejskiej „Vendetta po krakowsku”.
więcej o Italianiści stworzyli grę miejską

08.05.2023
Dnia 27 kwietnia 2023 odbyło się spotkanie inauguracyjne w związku z restartem projektu flagowego „European Heritage in the Jagiellonian Library. Digital Authoring of the Berlin Collections – Core Facility”.
więcej o Spotkanie inaugurujące projekt flagowy „European Heritage in the Jagiellonian Library. Digital Authoring of the Berlin Collections – Core Facility”