KONFERENCJA Meaning, Context & Cognition Łodź 2012

24.11.2011
to continue the discussions started at MCC 2011, the first international conference in Poland subsuming cognitive approaches to pragmatics, which gathered over 160 researchers from 5 continents and 51 countries.
więcej o KONFERENCJA Meaning, Context & Cognition Łodź 2012

UJ szkoli tłumaczy dla UE

24.11.2011
Studia magisterskie uzupełniające prowadzone przez Katedrę UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową przy Wydziale Filologicznym UJ zostały włączone do projektu European Master's in Translation, organizowanego przez Komisję Europejską.
więcej o UJ szkoli tłumaczy dla UE

Zajęcia w Collegium Paderevianum

22.11.2011
Budynek Collegium Paderevianum zostaje dopuszczony do normalnej eksploatacji począwszy od piątku (25 listopada).
Kolegium dziekańskie dziękuje wszystkim Pracownikom, Studentkom i Studentom Wydziału Filologicznego za okazaną rozwagę oraz zrozumienie dla utrudnień, a także wszystkim, którzy przyczynili się do szybkiej reorganizacji procesu dydaktycznego.
więcej o Zajęcia w Collegium Paderevianum

08.11.2011
5 listopada 2011 w Auli Collegium Novum odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego studiów podyplomowych Tożsamość społeczno-kulturowa narodów Bliskiego i Środkowego Wschodu.
więcej o Inauguracja studiów podyplomowych dla funkcjonariuszy Straży Granicznej na Uniwersytecie Jagiellońskim

Konferencja ‘Positioning Interdisciplinarity' Nancy

15.10.2011
The conference will provide a forum to reflect on the position that interdisciplinary theories and methods occupy in academic institutions today and discuss the analytical tools that scholars use to position themselves between disciplines.
więcej o Konferencja ‘Positioning Interdisciplinarity' Nancy