20220115

Konkurs na przekład wybranych opowiadań z tomu The Dubliners Jamesa Joyce'a

Data: 15.01.2022
Organizator: Polskie Towarzystwo Badań Irlandystycznych oraz Fundacja Kultury Irlandzkiej
Kontakt: konkurs@fki.home.pl
Konkurs na przekład wybranych opowiadań z tomu <i>The Dubliners</i> Jamesa Joyce'a

By uczcić setną rocznicę publikacji Ulissesa Jamesa Joyce’a, Polskie Towarzystwo Badań Irlandystycznych wraz z Fundacją Kultury Irlandzkiej organizuje konkurs tłumaczeniowy, którego celem jest popularyzacja twórczości pisarza w Polsce.

Zadanie konkursowe polega na przetłumaczeniu na język polski wybranego przez organizatorów opowiadania ze zbioru The Dubliners Jamesa Joyce’a. Podstawą przekładu jest jedno z czterech podanych przez organizatorów opowiadań: „The Sisters”, „Araby”, „The Boarding House” bądź „Clay”.

Prace konkursowe w formie zanonimizowanego pliku w formacie doc lub docx można nadsyłać od 15 stycznia do 30 kwietnia 2022 roku na adres organizatorów: konkurs@fki.home.pl

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 16 czerwca 2022 roku. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej Fundacji Kultury Irlandzkiej oraz Polskiego Towarzystwa Badań Irlandystycznych, a także w mediach społecznościowych FKI i PTBI.

Poniżej regulamin konkursu, dostępny także na stronie internetowej organizatorów.