Międzynarodowa konferencja projektu TRIPLE, pt. Empowering discovery in open social sciences and humanities

Celem konferencji jest omówienie metod i narzędzi prowadzenia kwerend i wyszukiwania informacji w obrębie nauk humanistycznych i społecznych (HS). Tematem przewodnim będzie wielojęzyczna platforma do przeszukiwania informacji naukowych – GoTriple, powstająca w ramach projektu TRIPLE, realizowanego przy udziale konsorcjum OPERAS. Udział w konferencji będzie okazją do zapoznania się z makietami strony oraz jej głównymi funkcjonalnościami. Uczestnicy będą mogli wnieść swoje uwagi i informacje zwrotne na temat platformy. Bardzo liczymy na pytania i refleksje polskiego środowiska naukowego!

Poza tym będziemy rozmawiać o:

• wyszukiwaniu projektów badawczych z pokrewnych dziedzin,
  • znajdowaniu i nawiązywaniu kontaktów z naukowcami o podobnych zainteresowaniach,
  • crowdfundingu dla nauki – czy jest etyczny? czy jest potrzebny? jak go realizować?
  • modelach biznesowych wspierających otwartą naukę w humanistyce.

Konferencja odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom w dniach 22-24 listopada w trzech popołudniowych sesjach (13.00-17.00). Językiem konferencji jest angielski.

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy zarejestrować się tutaj.

Szczegółowy program dostępny na stronie konferencji.

Data opublikowania: 14.10.2021
Osoba publikująca: Magdalena Rogóż-Kotowska