kwiecień 2021

20210416

Pożegnanie śp. dr hab. Agnieszki Korniejenko

Informujemy, iż ostatnie pożegnanie śp. dr hab. Agnieszki Korniejenko odbędzie się w piątek 16 kwietnia o godz. 14.00 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Podgórkach Tynieckich w Krakowie. Pogrzeb na tym samym cmentarzu zaplanowany jest na godzinę 14.20.

Agnieszka Korniejenko (1968-2021)

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci dr hab. Agnieszki Korniejenko, wykładowczyni Katedry Ukrainistyki Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Agnieszka Korniejenko była absolwentką Instytutu Polonistyki UJ, badaczką literatury ukraińskiej, komparatystką literacką i tłumaczką współczesnej poezji ukraińskiej, autorką publikacji z zakresu teorii literatury i modernizmu ukraińskiego. Obok działalności naukowej i dydaktycznej specjalizowała się w analizach z zakresu transformacji ustrojowej współczesnej Ukrainy, była doradczynią w Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu RP oraz społeczną doradczynią w Kancelarii Premiera Rady Ministrów RP.

Odeszła od nas Przyjaciółka, Wykładowczyni, Badaczka.

Rodzinie i bliskim
wyrazy głębokiego współczucia składają