Dr Michał Choiński laureatem stypendium Fulbrighta

Dr Michał Choiński, adiunkt w Instytucie Filologii Angielskiej UJ jest w gronie laureatów programu stypendialnego Fulbrighta, największego amerykańskiego programu wymiany naukowej i kulturalnej.

Jako jeden z dwóch pracowników UJ, dr Choiński otrzymał prestiżowe stypendium Fulbright Senior Award (FSA). W ramach stypendium, dr Choiński spędzi semestr zimowym roku akademickiego 2020/21 na Uniwersytecie Yale.

- Na Yale University będę kontynuował badania prowadzone na UJ w ramach dwóch grantów NCN OPUS. Po pierwsze, będziemy wykorzystywać metody stylometryczne, aby ustalić autorstwo anonimowych tekstów z XVIII wieku i badać zależności między autorami i grupami autorów. W moich badaniach będę wykorzystywał oprogramowanie opracowane m.in. przez dr. hab. Jana Rybickiego z Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dr. hab. Macieja Edera z Instytutu Języka Polskiego PAN. Dodatkowo planuję też zainicjować badania w kierunku literatury amerykańskiego Południa, kontynuując mój ostatni projekt książkowy Southern Hyperboles: Metafigurative Strategies of Narration - wyjaśnia dr Michał Choiński.

Więcej informacji na stronie Portalu UJ

Zaszczep się i studiuj bezpiecznie!
Grant w ramach konkursu OPUS 20
Odeszła dr Bożena Zinkiewicz-Tomanek
Uniwersytet Jagielloński uruchamia studia o regionie karpackim