Wizyta delegacji UJ na Uniwersytecie Ca Foscari w Wenecji

W dniach 27-29 czerwca na Uniwersytecie Ca Foscari w Wenecji przebywała delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego: Prorektor ds. dydaktyki prof. dr hab. Armen Edigarian, Pani Dziekan Wydziału Filologicznego prof. dr hab. Elżbieta Górska oraz prodziekan dr hab. Władysław Witalisz

Wizyta była związana z jubileuszem 150-lecia Uniwersytetu Ca Foscari oraz 100-leciem jego współpracy międzynarodowej. Podczas wizyty, w obecności Rektorów z Ca Foscari i Bambergu oraz przedstawicieli innych partnerów, podpisano umowę włączająca Wydział Filologiczny do konsorcjum 8 uniwersytetów oferujących wspólny program anglistycznych studiów magisterskich prowadzących do podwójnych dyplomów: European Joint Master's Programme in English and American Studies. Do Konsorcjum należą uniwersytety w Grazu (koordynator), Wenecji (Ca Foscari), Bambergu, Pescu, Barcelonie, Paryżu (Paris 7 - Denis Diderot) oraz Nowym Yorku (City College of The City University of New York). Wydział Filologiczny planuje pierwszy nabór na wspólne studia w roku akademickim 2019/20.

Wampiriada NZS UJ – akcja studenckiego, honorowego krwiodawstwa.

Wykład inaugurujący profesora Mendisa

Wizyta Dietmara Nietana