Znam swoje prawa! Ez mafê xwe dizanim! I know my rights!

Ukazał się podręcznik - publikacja będąca owocem projektu badawczo-dydaktycznego Znam swoje prawa! Ez mafê xwe dizanim! I know my rights! realizowanego w latach 2014-2016 przez naukowców z Uniwersytetu Jagielońskiego we współpracy z Kurdyjskim Instytutem w Brukseli (Belgia), organizacją Pro-Humanitate (Niemcy) i Kurdi-Der (Kurdystan północny/Turcja). Projekt powstał w ramach programu Erasmus Plus.

Celem projektu była analiza sytuacji języka kurdyjskiego w Kurdystanie tureckim, zebranie doświadczeń działających tam organizacji pozarządowych specjalizujących się w edukacji językowej i kulturalnej, a następnie opracowanie ich w postaci publikacji podsumowującej zawierającej wskazówki mogące być przydatne dla kurdyjskich organizacji zarówno w Turcji jak i w Europie. W ramach projektu odbyło się także kilka wizyt studyjnych w Belgii, Kurdystanie tureckim, Niemczech, a także jedna w Krakowie - jesienią 2015 roku. Ze strony UJ w zadaniach projektu wzięli udział naukowcy związani z projektem badawczym: www.kurdishstudies.pl), a także studenci krakowskiej iranistyki.

Polskimi współautorami podręcznika są: Krzysztof Lalik, Karol Kaczorowski, Joanna Bocheńska, (www.kurdishstudies.pl) oraz Olga Sewiłło i Oskar Podlasiński (studenci ZI IO). W ramach projektu współpracowaliśmy także z innymi organizacjami i projektami: Olgą Ślepowrońską i Projektem Czuj-Czuj, Szkołą Ormiańską działającą pod auspicjami Ormiańskiego Towarzystwa Kulturalnego, oraz liceum w Bochni za co serdecznie dziękujemy.

Podręcznik zatytułowany Ez mafê xwe dizanim! I know my rights! jest dostępny na stronie Kurdyjskiego Instytutu w Brukseli:
http://www.kurdishinstitute.be/ez-mafe-xwe-dizanim-i-know-my-rights/

Data opublikowania: 22.02.2017
Osoba publikująca: Łukasz Bieńkowski