Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konferencje

Konferencja naukowa „L'auteur, le personnage, le lecteur dans des lettres romanes"

Z okazji jubileuszu pracy naukowej Pani Prof. dr hab. Reginy Bochenek-Franczakowej w dniach 21-22 września 2012 odbędzie się konferencja naukowa „L'auteur, le personnage, le lecteur dans des lettres romanes".
więcej o Konferencja naukowa „L'auteur, le personnage, le lecteur dans des lettres romanes"

KRĘGI – SPIRALE – POWROTY doktorancka konferencja literaturoznawcza

Zamiarem konferencji jest zbadanie sensu powrotu w literaturze, rozumianego jak najszerzej: od powrotu do miejsc, w czasie, poprzez przywołania oraz trawestacje mitów i literackich toposów, po powroty stylistyczne wewnątrz utworu i nawiązania do konwencji. Przyświecać poszukiwaniom będzie przekonanie – do którego nawiązuje tytuł konferencji – że tak szeroko rozumiany powrót nie musi oznaczać zamkniętego cyklu w tekście, ale może stanowić przyspieszenie jego wewnętrznej mechaniki. Spiralę.
więcej o KRĘGI – SPIRALE – POWROTY doktorancka konferencja literaturoznawcza

Konferencja Stowarzyszenia PASE 2012

Zapraszamy do udziału w 21 dorocznej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Akademickich Filologii Angielskie (PASE) "Old Challenges. New Horizons" 19-21 kwietnia 2012
więcej o Konferencja Stowarzyszenia PASE 2012

Konferencja "Język trzeciego tysiąclecia VII"

Proponowany temat wiodący konferencji „Słowo w (kon)tekście" obejmuje bardzo szerokie spektrum problemów związanych z użyciem słów, w myśl postulatu Wittgensteina (1953)
więcej o Konferencja "Język trzeciego tysiąclecia VII"

Humor Conference 2012

Z przyjemnością informujemy, że konferencja International Society for Humor Studies odbędzie się w roku 2012 na Uniwersytecie Jagiellońskim. W pierwszym dniu konferencji odbędą się specjalne seminaria przedkonferencyjne, prowadzone przez znanych badaczy humoru.
więcej o Humor Conference 2012