Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konferencje

INFORMACJA Komitetu Organizacyjnego o odwołaniu konferencji Wasilij Grossman - Sokrates z Berdyczowa

międzynarodowa konferencja poświęcona jednemu z najwybitniejszych pisarzy rosyjskich XX wieku Wasylowi Grossmanowi w 50. rocznicę jego śmierci, decyzją Komitetu Organizacyjnego została odwołana.
więcej o INFORMACJA Komitetu Organizacyjnego o odwołaniu konferencji Wasilij Grossman - Sokrates z Berdyczowa

The Cracow Young Linguists and Translation Researchers Conference CYLAT 2013

projekt skierowany do studentów kierunków filologicznych oraz doktorantów specjalizujących się w dziedzinie językoznawstwa i translatologii. Celem konferencji jest prezentacja dokonań młodych naukowców zajmujących się językiem w szerokim rozumieniu tego słowa, a zatem językoznawstwem diachronicznym, synchronicznym, lingwistyką korpusową, a także pograniczami językoznawstwa i przekładoznawstwem.
więcej o The Cracow Young Linguists and Translation Researchers Conference CYLAT 2013

Konferencja Stowarzyszenia Germanistów Polskich

Uprzejmie informujemy, że w terminie od 10. do 12. maja 2013 r. w Krakowie odbędzie się konferencja Stowarzyszenia Germanistów Polskich. Współorganizatorem konferencji jest Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jako temat tegorocznej konferencji przyjęto: "Einblicke in die deutsche Sprache, Kultur und Literatur. Forschungsparadigmen und Anwendungsbereiche"
więcej o Konferencja Stowarzyszenia Germanistów Polskich

Konferencja naukowa "Noce romantyków. Literatura - kultura - obyczaj"

Zakład Historii Literatury Romantyzmu Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Polonistyki Wrocławskiej mają zaszczyt zaprosić na ogólnopolską konferencję naukową
więcej o Konferencja naukowa "Noce romantyków. Literatura - kultura - obyczaj"

19. Międzynarodowy Kongres Estetyczny

Kongres ma charakter jubileuszowy, odbywa się w setną rocznicę pierwszego Kongresu, który odbył się w 1913 roku w Berlinie. Formuła Kongresu jest dostatecznie szeroka by pomieścić przedstawicieli rożnych dyscyplin naukowych
więcej o 19. Międzynarodowy Kongres Estetyczny