Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Doctoral programmes of study

Web Content Display Web Content Display

News

Konferencja (De)konstruowanie męskości. (De)mitologizacje, (dez)iluzje i (de)heroizacje męskości w literaturze, kulturze i języku

20.01.2023
(De)konstruowanie męskości. (De)mitologizacje, (dez)iluzje i (de)heroizacje męskości w literaturze, kulturze i języku - konferencja organizowana przez Koło Naukowe Polonistów Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego, która odbędzie się 28 marca 2023 roku (wtorek) w formie zdalnej na platformie Teams.

APRIL CONFERENCE FIFTEEN HUMANITY/HUMANITIES 20–22 April 2023 Institute of English Studies Jagiellonian University in Kraków

09.01.2023
Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że Call for Papers na April Conference Fifteen został przedłużony do 6 lutego 2023 r.

Konkurs CLARIN-PL na najlepszą pracę badawczą z zakresu nauk humanistycznych i społecznych

21.12.2022
Do konkursu można zgłaszać niezrealizowane lub częściowo zrealizowane projekty badawcze, które wykorzystują infrastrukturę CLARIN-PL, a także projekty już zrealizowane, które mogą zostać poddane weryfikacji i przemyślenia możliwego rozszerzenia lub modyfikacji.

Academic Writing Made Easy - kurs

08.11.2022
W imieniu Fundacji Center For American Studies zapraszamy na weekendowy kurs z akademickiego pisania w języku angielskim: “Academic Writing Made Easy”. Kurs poprowadzi naukowiec/native speaker ze Stanów Zjednoczonych: absolwent prestiżowego George Mason University, John Patrick Higgins. Ponieważ Center For American Studies działa na zasadzie non-profit (nie dla zysku), opłaty za kurs służą wyłącznie na pokrycie kosztów organizacji kursów i wynagrodzenie dla amerykańskich ekspertów.
Konkurs na stanowisko doktoranta stypendysty

Konkurs na stanowisko doktoranta stypendysty

21.09.2022
Do zadań stypendysty będzie należała realizacja części zadań badawczych w projekcie "Jak mocno może bić martwe serce? Rozważania na temat współczesnej literatury sanskrytu".