Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

News

Web Content Display Web Content Display

20210701

Mock conference - zaproszenie dla studentów i wykładowców

Date: 01.07.2021
Start Time: 14:30
Mock conference - zaproszenie dla studentów i wykładowców

Katedra Przekładoznawstwa w ramach współpracy z Dyrekcją Generalna do Spraw Tłumaczeń Ustnych (DG-SCIC) ma zaszczyt zaprosić na wirtualną mock conference zorganizowaną przez DG SCIC Komisji Europejskiej.

Katedra Przekładoznawstwa w ramach współpracy z  Dyrekcją Generalna do Spraw Tłumaczeń Ustnych (DG-SCIC) wspierająca dydaktyki przekładu ustnego konferencyjnego ma zaszczyt zaprosić na  wirtualną mock conference zorganizowaną przez DG SCIC Komisji Europejskiej. Celem symulowanej konferencji jest ćwiczenie umiejętności w zakresie tłumaczenia symultanicznego. Będą w niej występować w roli mówców między innymi etatowi tłumacze instytucji UE. Pozostając w domu każdy student może we własnym zakresie tłumaczyć symultanicznie przemówienia bezpośrednio z języka oryginalnego na język ojczysty bądź wybrany język obcy lub brać  tzw relay, to jest  tłumaczenie za pośrednictwem języka trzeciego (język A tłumaczony jest na język B, a następnie na język C przez tłumaczy słuchających tłumaczenia w języku B.

Konferencja odbędzie się 1 lipca w godzinach 14.30-17.00.

Uczestnikami konferencji będą wykładowcy i studenci z różnych uniwersytetów kształcących tłumaczy konferencyjnych z całego UE.

Więcej informacji na stronie: https://webcast.ec.europa.eu/mock-conference-21-06-01