Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

News

Web Content Display Web Content Display

20200716

Wybory, decyzje, liczby: badania ilościowe nad polityką w DigiWorld

Date: 16.07.2020
Start Time: 14.00
Wybory, decyzje, liczby: badania ilościowe nad polityką w DigiWorld

Pierwsze seminarium z cyklu seminariów DigiWorld na temat sztucznej inteligencji w naukach przyrodniczych, społecznych i humanistycznych

Opis merytoryczny wydarzenia: Celem referatu jest krótkie przedstawienie, w jaki sposób zaawansowane metody matematyczne i obliczeniowe mogą być wykorzystane do modelowania i badania zjawisk i procesów politycznych. Skoncentrujemy się na dwóch obszarach – obliczeniowej teorii wyboru społecznego oraz zastosowaniach zaawansowanych metod obliczeniowych do analizy danych empirycznych. W tym drugim obszarze przedstawimy zebrane w Centrum Badań Ilościowych nad Polityką UJ zasoby bazodanowe, aktualne pomysły na ich analizę i problemy otwarte. Na koniec przedstawimy propozycje współpracy dla zespołów z innych dyscyplin.

Referenci: Dariusz Stolicki, Daria Boratyn, Jarosław Flis, Wojciech Słomczyński, Jacek Sokołowski, Karol Życzkowski

Dostęp do wydarzenia: W trosce o bezpieczeństwo wydarzenie będzie realizowane w formie zdalnej, za pośrednictwem platformy MS Teams poprzez link https://tinyurl.com/SeminariumDigiWorld lub poprzez dołączenie do zespołu MS Teams za pomocą kodu: tcmk6fo (w aplikacji: Zespoły > Dołącz do zespołu lub utwórz nowy > Dołącz do zespołu, wpisując kod).