Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

News

Web Content Display Web Content Display

Grupa studentek indologii poleciała do Kerali

Grupa studentek indologii poleciała do Kerali

Wyjazd jest częścią projektu „Performatywne dziedzictwo Kerali - szkoła zimowa dla studentów indologii”, w ramach minigrantów dydaktyczno-edukacyjnych POB Heritage, mobilność; szkoły letnie i zimowe, edycja II.

Grupa 12 studentek indologii w Instytucie Orientalistyki UJ poleciała 13 lutego 2023 roku pod opieką prof. Lidii Sudyki i dr Piotra Borka do indyjskiej Kerali. 

Kierownikiem projektu „Performatywne dziedzictwo Kerali - szkoła zimowa dla studentów indologii” jest dr Ewa Dębicka - Borek, opiekunem naukowym została prof. Lidia Sudyka, a rolę wykonawcy pełni dr Piotr Borek. 

W ramach merytorycznego przygotowania wyjeżdżające studentki w semestrze zimowym uczestniczyły w wykładzie monograficznym prowadzonym w Instytucie Orientalistyki przez prof. Lidię Sudykę „Tradycje performatywne Indii Południowych: Kerala”. 
 

W pierwszych dniach wyjazdu zaplanowano zwiedzanie New Delhi, następnie przelot do Koczinu w Kerali i zakwaterowanie w akademiku Sree Sankaracharya University w Kalady. 

Na miejscu studenci wezmą udział w wykładach dotyczących takich form teatralnych jak: kudijattam, nangjarkuttu, pawakathakali, mohinijattam, następnie spektaklach i spotkaniach z artystami. 

W czasie wolnym zorganizowane zostanie zwiedzanie Kalady, Koczinu, wizyta w Kerala Manuscripts Preservation Centre w Triśśurze, spotkania integracyjne ze studentami Sree Sankaracharya University w Kalady.  

Po powrocie wspólnie z prof. Lidią Sudyką studenci przygotują publikację na temat keralskich sztuk performatywnych oraz, z dr Ewą Dębicką-Borek, wystawę fotografii z podróży.