Wydarzenia

Wydział Filologiczny zaprasza na wykład otwarty poświęcony nowym zasobom językowym, tzw. wordnetom, i możliwościom ich wykorzystania w tłumaczeniach. Zapraszamy 15 kwietnia 2019, o godz. 15.00 do sali wystawowej A w Auditorium Maximum, ul. Krupnicza 33.
więcej o Wykład otwarty "Tłumacz i dane językowe: poszukiwanie odpowiedników znaczeniowych w sieciach leksykalno-semantycznych"

Spotkanie autorskie z dr Aleksandrą Klęczar

Zapraszamy na spotkanie z panią dr Aleksandrą Klęczar, autorką książki "Mysia wieża". Książka stanowi pierwszy tom serii Dzieci Dwóch Światów. 11 kwietnia 2019, godz. 17.00, Biblioteka Kraków, Filia nr 3, Pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3.
więcej o Spotkanie autorskie z dr Aleksandrą Klęczar

Wykład otwarty "Lokalizacja dialogów filmowych: jazda z problemami"

Wydział Filologiczny zaprasza na wykład otwarty poświęcony tłumaczeniom filmowym. Dubbing, szeptanka, napisy - to bezustannie ewoluująca sztuka. To ewolucja napędzana nowymi technologiami, wymaganiami klientów, finansami, oczekiwaniami widzów i ilością pracy na rynku kontrolowanym przez wielkich międzynarodowych graczy.
więcej o Wykład otwarty "Lokalizacja dialogów filmowych: jazda z problemami"

Dzień Otwarty Katedry do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową

Koło Naukowe Studentów Katedry zaprasza na Dzień Otwarty w trakcie którego przedstawi nowy kierunek studiów: Przekład i Komunikacja Międzykulturowa.
więcej o Dzień Otwarty Katedry do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową

Wystawa „Nagroda im. Karla Dedeciusa”

Wystawę otworzy spotkanie z tłumaczką Lisą Palmes, laureatką Nagrody im. Karla Dedeciusa w r. 2017 (30 marca o godzinie 18.00).
więcej o Wystawa „Nagroda im. Karla Dedeciusa”