République Sarmate

Zaproszenie na uroczystość w hołdzie śp. prof. Annie Drzewickiej. Wspomnienie o zmarłej w styczniu ubiegłego roku Pani Profesor połączone będzie z promocją napisanej przez Nią wspólnie z Jackiem Kowalskim książki "République Sarmate".
więcej o République Sarmate

więcej o Spotkania z przedstawicielami School of Humanities at the University of Westminster

Wydział Filologiczny zaprasza na wykład otwarty poświęcony nowym zasobom językowym, tzw. wordnetom, i możliwościom ich wykorzystania w tłumaczeniach. Zapraszamy 15 kwietnia 2019, o godz. 15.00 do sali wystawowej A w Auditorium Maximum, ul. Krupnicza 33.
więcej o Wykład otwarty "Tłumacz i dane językowe: poszukiwanie odpowiedników znaczeniowych w sieciach leksykalno-semantycznych"

Spotkanie autorskie z dr Aleksandrą Klęczar

Zapraszamy na spotkanie z panią dr Aleksandrą Klęczar, autorką książki "Mysia wieża". Książka stanowi pierwszy tom serii Dzieci Dwóch Światów. 11 kwietnia 2019, godz. 17.00, Biblioteka Kraków, Filia nr 3, Pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3.
więcej o Spotkanie autorskie z dr Aleksandrą Klęczar

Wykład otwarty "Lokalizacja dialogów filmowych: jazda z problemami"

Wydział Filologiczny zaprasza na wykład otwarty poświęcony tłumaczeniom filmowym. Dubbing, szeptanka, napisy - to bezustannie ewoluująca sztuka. To ewolucja napędzana nowymi technologiami, wymaganiami klientów, finansami, oczekiwaniami widzów i ilością pracy na rynku kontrolowanym przez wielkich międzynarodowych graczy.
więcej o Wykład otwarty "Lokalizacja dialogów filmowych: jazda z problemami"