Linguistic fieldwork: an intensive introduction

Instytut Filologii Angielskiej UJ zaprasza na szkolenie z metod stosowanych w badaniach terenowych w językoznawstwie, które poprowadzą wykładowcy ze School of Oriental and Asian Studies w Londynie oraz Uniwersytetu Oksfordzkiego.
więcej o Linguistic fieldwork: an intensive introduction

Instytut Orientalistyki zaprasza 13 maja 2019 r. do Kolegium Śląskiego (al. Mickiewicza 3) na dwa wykłady gościnne
więcej o Gościnne wykłady Marka C. Elliotta (Harvard University) i Anny Zielińskej-Elliott (Boston University)

Wykład otwarty "Komunikacja niewerbalna w pracy tłumacza ustnego"

Wydział Filologiczny zaprasza na wykład otwarty dr Katarzyny Liber-Kwiecińskiej pt. Komunikacja niewerbalna w pracy tłumacza ustnego. 15 maja (środa) godz. 15.00, Aula Mała, Auditorium Maximum, ul. Krupnicza 33, Kraków
więcej o Wykład otwarty "Komunikacja niewerbalna w pracy tłumacza ustnego"

Wydział Filologiczny zaprasza na wykład otwarty dr Cateriny Squillace pt. Biosemiotyka, czyli o języku i przekładzie: między naturą a kulturą. Zapraszamy 8 maja 2019 o godz. 15.00. Aula Mała, Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33
więcej o Wykład otwarty " Biosemiotyka, czyli o języku i przekładzie: między naturą a kulturą"

République Sarmate

Zaproszenie na uroczystość w hołdzie śp. prof. Annie Drzewickiej. Wspomnienie o zmarłej w styczniu ubiegłego roku Pani Profesor połączone będzie z promocją napisanej przez Nią wspólnie z Jackiem Kowalskim książki "République Sarmate".
więcej o République Sarmate