Wizyta licealistów w Instytucie Filologii Romańskiej

W ramach programu "Uniwersytet Bliżej Was" mieliśmy przyjemność gościć w naszych progach uczniów I LO im. Tadeusza Kościuszki z Myślenic, wraz z ich Nauczycielkami.
więcej o Wizyta licealistów w Instytucie Filologii Romańskiej

Wykład otwarty "Tłumaczenia XXI wieku w imadle technologiczno-kulturowym"

Katedra Przekładoznawstwa zaprasza na wykład otwarty: Globalizacjaaargh! Tłumaczenia XXI wieku w imadle technologiczno-kulturowym. Jak tłumacz XXI wieku wpisuje się w gigantyczne koła zębate zmieniającego się świata?
więcej o Wykład otwarty "Tłumaczenia XXI wieku w imadle technologiczno-kulturowym"

Wernisaż wystawy "Orientalne skarby Biblioteki Jagiellońskiej"

Wystawa została zorganizowana w ramach uroczystych obchodów stulecia Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i znalazła się w programie międzynarodowej konferencji naukowej "Languages and Civilisations. Oriental Studies in Cracow 1919‒2019".
więcej o Wernisaż wystawy "Orientalne skarby Biblioteki Jagiellońskiej"

Małopolska Noc Naukowców na Wydziale Filologicznym 2019

Zapraszamy 27 września 2019 na nasz Wydział Filologiczny. Spotykamy się w Collegium Paderevianum, przy Al. Mickiewicza 9 w budynkach A i B. Na większość imprez obowiązuje rejestracja, która rozpoczyna się 18 września (środa) o godzinie 9.00.
więcej o Małopolska Noc Naukowców na Wydziale Filologicznym 2019

Sympozjum "Tożsamość tłumacza - tożsamość przekładoznawstwa"

Konsorcjum do Badań nad Edukacją Tłumacza (CTER) oraz Katedra do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową (UJ) w dniu 30 września 2019 r. o godz. 16.00 z okazji Dnia Tłumacza zapraszają na sympozjum i dyskusję przy okrągłym stole na temat: “Tożsamość tłumacza – tożsamość przekładoznawstwa”.
więcej o Sympozjum "Tożsamość tłumacza - tożsamość przekładoznawstwa"