Promocje doktorskie Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Polonistyki

14 listopada 2022 roku w Auli Collegium Novum odbyły się uroczyste promocje doktorskie Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Polonistyki.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Polonistyki
…für die bevorstehende Sammlung zu benutzen

W dniach 3-5.11.2022 odbyła się w Collegium Maius trzydniowa międzynarodowa konferencja „…für die bevorstehende Sammlung zu benutzen.“ Ästhetische, literaturarchivalische und literaturhistorische Perspektiven auf Dokumente von Schriftstellerinnen in der Sammlung Varnhagen poświęcona pisarkom z kolekcji Varnhagena.
więcej o …für die bevorstehende Sammlung zu benutzen
Bohemistyczny czwartek: spotkanie z Anną Radwan-Żbikowską

Instytut Filologii Słowiańskiej zaprasza na pierwszy w tym roku akademickim Bohemistyczny czwartek. 17 listopada o godz. 20:00, platforma Zoom.
więcej o Bohemistyczny czwartek: spotkanie z Anną Radwan-Żbikowską
Akademicki Dzień Pamięci

Co roku 6 listopada obchodzony jest Akademicki Dzień Pamięci, który upamiętnia akcję Sonderaktion Krakau, podczas której aresztowano i przewieziono do obozów koncentracyjnych 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich. W tym roku oficjalne uroczystości związane z Akademickim Dniem Pamięci przeniesiono na 7 listopada.
więcej o Akademicki Dzień Pamięci
Wernisaż wystawy w Instytucie Filologii Słowiańskiej

W Instytucie Filologii Słowiańskiej 26 października 2022 odbył się wernisaż wystawy poświęconej jednej z najwybitniejszych postaci w słowackiej historii - Milanowi Rastislavowi Štefánikowi, generałowi, dyplomacie i naukowcowi.
więcej o Wernisaż wystawy w Instytucie Filologii Słowiańskiej