Wystawa poświęcona prof. Petyrowi Dinekowowi

Zapraszamy na wystawę poświęconą prof. Petyrowi Dinekowowi, która odbędzie się w dniach 30.11.2022-17.01.2023 r. w WBP w Krakowie.
więcej o Wystawa poświęcona prof. Petyrowi Dinekowowi

Staśko Markiewicz. Between Ireland and Poland

Towarzystwo Badań Irlandystycznych serdecznie zaprasza na dyskusję w ramach seminariów poświęconych literaturze, kulturze i polityce Irlandii. Gościem będzie Patrick Quigley.
więcej o Staśko Markiewicz. Between Ireland and Poland
Spotkanie z literaturą słowacką

Zakład Filologii Słowackiej serdecznie zaprasza na Spotkanie z literaturą słowacką, w którym udział wezmą słowacki poeta Ivan Štrpka oraz wydawca słowackiej literatury Koloman Kertész Bagala.
więcej o Spotkanie z literaturą słowacką
Uroczyste promocje doktorskie

W piątek, 18 listopada 2022 r. w Auli Collegium Novum odbyły się uroczyste promocje doktorskie. W tym dniu promowani byli doktorzy, którym stopnie nadane zostały przez Radę Dyscypliny Literaturoznawstwo UJ.
więcej o Uroczyste promocje doktorskie
XXIV Spotkania Specjalistów Dawnych Literatur Romańskich

W czwartek, 17 listopada br. w Collegium Maius rozpoczęły się XXIV Spotkania Specjalistów Dawnych Literatur Romańskich organizowane przez Instytut Filologii Romańskiej UJ.
więcej o XXIV Spotkania Specjalistów Dawnych Literatur Romańskich