Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20200701

#misja UJ LIVE

Data: 01.07.2020
Czas rozpoczęcia: 19.00
Witryna internetowa: https://misja.uj.edu.pl/live/
#misja UJ LIVE

UNIWERSYTET TO LUDZIE Poznaj przedstawicieli społeczności akademickiej: studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz pracowników administracji uniwersyteckiej. Niepowtarzalne historie związane ze studiami i z pracą na najstarszej uczelni w Polsce przekonują, że Uniwersytet Jagielloński to doskonałe połączenie tradycji i nowoczesności oraz niezbity dowód na to, że Uniwersytet tworzą wyjątkowi LUDZIE. Dołącz do nas!

Jessica Swoboda, studentka filologii słowiańskiej na Wydziale Filologicznym

 

Mikołaj, student Wydziału Filologicznego

student filologii słowiańskiej (specjalizacja serbska) oraz językoznawstwa ogólnego

Dlaczego warto wybrać nasz Wydział?

Blisko 400 nauczycieli akademickich zatrudnionych na Wydziale Filologicznym prowadzi działalność dydaktyczną dla około 4 000 studentów studiujących ponad 40 języków obcych. Szczycimy się jednym z najwyższych wskaźników satysfakcji ze studiów, a nasi absolwenci znajdują się w grupie osób najszybciej rozpoczynających karierę zawodową.

Nasza specjalność to studia hybrydowe łączące nauczanie różnych języków obcych na jednym kierunku. Kształcimy filologów, lingwistów, tłumaczy, znawców literatury i historii różnych obszarów kulturowych. Szeroka gama proponowanych kierunków obejmuje filologie najpopularniejsze jak anglistyka, germanistyka czy romanistyka aż po filologie unikatowe: orientalne (arabistyka, indologia, iranistyka, turkologia) czy japonistykę i sinologię.

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego umożliwia podjęcie studiów filologicznych we wszystkich grupach językowych. Pełną ofertę studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych znajdziecie Państwo na naszych stronach www.filg.uj.edu.pl.