kwiecień 2019

Dzień Otwarty Katedry do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową

Data: 10.04.2019
Miejsce: Kraków, ul. Czapskich 4, sale 207 i 203
Organizator: Koło Naukowe Studentów Katedry do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową
Dzień Otwarty Katedry do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową

Koło Naukowe Studentów Katedry zaprasza na Dzień Otwarty w trakcie którego przedstawi nowy kierunek studiów: Przekład i Komunikacja Międzykulturowa.

Drodzy Studenci!

Koło Naukowe Studentów Katedry do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową UJ serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty Katedry, w trakcie którego przybliżymy Wam nasz kierunek - Przekład i Komunikacja Międzykulturowa.
Nie zabraknie cennych wskazówek odnośnie rekrutacji oraz samego przebiegu studiów. Nasi studenci opowiedzą Wam historię Katedry oraz podzielą się swoim doświadczeniem i refleksjami na jej temat. Będzie to też okazja, by zobaczyć proces tłumaczenia symultanicznego, ponieważ nasi studenci zaprezentują swoje umiejętności w specjalnie do tego przeznaczonych kabinach. Opowiedzą wam również o narzędziach CAT (ang. computer-assisted translation), których obsługi uczymy się w trakcie studiów i z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania.

Zapraszamy 10 kwietnia, w godz. 11.30-13.00
ul. Czapskich 4, sala 203 i 207

Jeśli chcesz zobaczyć, jak kształcimy tłumaczy, zobaczyć pokaz tłumaczenia symultanicznego na języki obce (równolegle język angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski), zapoznać się z narzędziami CAT i... dołączyć do nas  - serdecznie zapraszamy.  Nasi sympatyczni Kołowicze wraz z reprezentacją wykładowców Katedry chętnie odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania.