Wizyta delegacji UJ na Uniwersytecie Ca Foscari w Wenecji

09.07.2018
W dniach 27-29 czerwca na Uniwersytecie Ca Foscari w Wenecji przebywała delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego: Prorektor ds. dydaktyki prof. dr hab. Armen Edigarian, Pani Dziekan Wydziału Filologicznego prof. dr hab. Elżbieta Górska oraz prodziekan dr hab. Władysław Witalisz
więcej o Wizyta delegacji UJ na Uniwersytecie Ca Foscari w Wenecji

Austriacki Krzyż Honorowy dla Prof. Marii Kłańskiej

03.06.2018
W dniu 30 maja Prof. dr hab. Maria Kłańska została uhonorowana Austriackim Krzyżem Honorowym Nauki i Sztuki (Österreichisches Ehrenkreuz für Wissenschaft und Kunst).
więcej o Austriacki Krzyż Honorowy dla Prof. Marii Kłańskiej

Prof. Stanisław Stachowski wyróżniony tureckim odznaczeniem

18.05.2018
11 maja w Ambasadzie Turcji w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia odznaczenia za wybitne zasługi prof. dr. hab. Stanisławowi Stachowskiemu, emerytowanemu pracownikowi Instytutu Orientalistyki UJ.
więcej o Prof. Stanisław Stachowski wyróżniony tureckim odznaczeniem

Uroczyste promocje habilitacyjne

17.05.2018
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Polonistyki, które odbyły się 15 maja 2018 roku w auli Collegium Maius. 10 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Uroczyste promocje habilitacyjne

Wizyta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

26.04.2018
Jego Wysokość Emir Szardży gości delegację pracowników i studentów Katedry Arabistyki Wydziału Filologicznego UJ