Italianiści stworzyli grę miejską

08.05.2023
Koło Naukowe Italianistów UJ zachęca zainteresowanych do udziału w organizowanej przez siebie grze miejskiej „Vendetta po krakowsku”.
więcej o Italianiści stworzyli grę miejską

08.05.2023
Dnia 27 kwietnia 2023 odbyło się spotkanie inauguracyjne w związku z restartem projektu flagowego „European Heritage in the Jagiellonian Library. Digital Authoring of the Berlin Collections – Core Facility”.
więcej o Spotkanie inaugurujące projekt flagowy „European Heritage in the Jagiellonian Library. Digital Authoring of the Berlin Collections – Core Facility”
Irlandzkie wsparcie w analizie dokumentów z Kolekcji Varnhagena

04.05.2023
W ramach przygotowań do letniej wystawy ukazującej powiązania polsko - irlandzkie w Kolekcji Varnhagena zespół specjalistów z St Mary's University College Belfast asystował prof. Władysławowi Witaliszowi w analizie dokumentów o wysokim znaczeniu politycznym i kulturowym.
więcej o Irlandzkie wsparcie w analizie dokumentów z Kolekcji Varnhagena
Promocje doktorskie w dyscyplinie językoznawstwo

26.04.2023
We wtorek, 25 kwietnia 2023 r. w Auli Collegium Novum odbyła się uroczystość promocji doktorskich osób z Wydziału Filologicznego UJ i Wydziału Polonistyki UJ, którym stopień doktora nadała Rada Dyscypliny Językoznawstwo.
więcej o Promocje doktorskie w dyscyplinie językoznawstwo
Prezydent Włoch z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

20.04.2023
19 kwietnia Uniwersytet Jagielloński gościł prezydenta Republiki Włoskiej - Sergio Mattarellego, który spotkał się z władzami UJ oraz wygłosił wykład dla studentów.
więcej o Prezydent Włoch z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim