Prof. Maria Maślanka-Soro członkiem Polskiej Akademii Umiejętności

26.11.2018
17 listopada b.r. w auli gmachu przy ul. Sławkowskiej 17 odbyło się uroczyste Walne Posiedzenie Polskiej Akademii Umiejętności, podczas którego wręczono dyplomy nowo wybranym członkom PAU różnych Wydziałów.
więcej o Prof. Maria Maślanka-Soro członkiem Polskiej Akademii Umiejętności

Dwa wieki filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim

22.10.2018
22 października w auli Collegium Novum UJ odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Wydziału Filologicznego, zwołane dla uczczenia dwusetnej rocznicy istnienia studiów slawistycznych w naszej uczelni. Obchody jubileuszowe rozpoczęło uroczyste odnowienie doktoratu profesora Jacka Balucha w 50. rocznicę jego uzyskania.
więcej o Dwa wieki filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim

Ambasador ZEA na inauguracji w Instytucie Orientalistyki UJ

03.10.2018
2 października 2018 r. w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego w Instytucie Orientalistyki UJ, z udziałem ambasadora Zjednoczonych Emiratów Arabskich Yousifa Eisy Al-Sabriego.
więcej o Ambasador ZEA na inauguracji w Instytucie Orientalistyki UJ

Dr Michał Németh w europejskiej elicie naukowej

27.07.2018
Dr Michał Németh z Instytutu Językoznawstwa zdobył najbardziej prestiżowy na Starym Kontynencie grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC)
więcej o Dr Michał Németh w europejskiej elicie naukowej

Odeszła Pani Profesor Teresa Eminowicz-Jaśkowska

20.07.2018
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 17 lipca 2018 roku zmarła prof. dr hab. Teresa Eminowicz-Jaśkowska emerytowana profesor w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek, 23 lipca 2018 roku, o godz. 12.20 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
więcej o Odeszła Pani Profesor Teresa Eminowicz-Jaśkowska