Wiadomości

11.09.2019
więcej o Trwa rekrutacja na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim na rok akademicki 2019/20
Odszedł Profesor Jacek Baluch

05.07.2019
3 lipca 2019 roku, po długiej chorobie, zmarł prof. dr hab. Jacek Baluch, były dyrektor Instytutu Filologii Słowiańskiej, a wcześniej m.in. ambasador Polski w Pradze.
więcej o Odszedł Profesor Jacek Baluch
Wizyta japońskiej pary książęcej

01.07.2019
29 czerwca na Uniwersytecie Jagiellońskim złożył wizytę brat obecnie panującego cesarza Japonii Naruhito książę Akishino wraz z małżonką księżną Kiko. Książęca para zwiedziła Muzeum UJ Collegium Maius oraz dokonała wpisu w księdze pamiątkowej.
więcej o Wizyta japońskiej pary książęcej
Odnowienie doktoratu prof. Stanisława Stabryły

18.06.2019
Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Senatu UJ, które odbyło się 17 czerwca w auli Collegium Maius, dokonano odnowienia po pięćdziesięciu latach doktoratu prof. Stanisława Stabryły - filologa klasycznego, należącego do grupy najwybitniejszych polskich uczonych i humanistów.
więcej o Odnowienie doktoratu prof. Stanisława Stabryły
Promocje habilitacyjne Wydziału Filologicznego

03.06.2019
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Filologicznego, które odbyły się 30 maja w auli Collegium Maius UJ. 10 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziału Filologicznego