Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Apel Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego do Władz RP w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 r.

26.10.2020
więcej o Apel Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego do Władz RP w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 r.
Odeszła od nas dr hab. Monika Surma-Gawłowska

Odeszła od nas dr hab. Monika Surma-Gawłowska

19.10.2020
Z wielkim żalem i smutkiem przychodzi nam przekazać wiadomość, że odeszła od nas pani doktor habilitowana Monika Surma-Gawłowska, wicedyrektor Instytutu Filologii Romańskiej w ostatniej kadencji, italianistka, wybitna badaczka dramatu i teatru włoskiego, a w szczególności komedii dell’arte. Życzliwa Koleżanka, pełna pasji badaczka literatury, ogromnie ceniona i lubiana przez studentów.
więcej o Odeszła od nas dr hab. Monika Surma-Gawłowska
Pogrzeb dr hab. Moniki Surmy-Gawłowskiej

Pogrzeb dr hab. Moniki Surmy-Gawłowskiej

19.10.2020
Msza św. żałobna przy Zmarłej odprawiona zostanie w czwartek 12 listopada br. o godz. 11.40 w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku.
więcej o Pogrzeb dr hab. Moniki Surmy-Gawłowskiej
Studia orientalistyczne na UJ wróciły na al. Mickiewicza

Studia orientalistyczne na UJ wróciły na al. Mickiewicza

12.10.2020
Instytut Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (IO UJ) powrócił do domu. Było to możliwe dzięki przebudowie tzw. starego Paderevianum, które od kilku lat było wyłączone z użytkowania. Uroczyste otwarcie budynku po gruntownej modernizacji odbyło się 9 października. - Wędrowaliśmy po Krakowie niczym beduińska karawana - mówi profesor Barbara Michalak-Pikulska, starosta budowy i wieloletnia dyrektor IO UJ.
więcej o Studia orientalistyczne na UJ wróciły na al. Mickiewicza
Literacki Nobel dla Louise Elizabeth Glück

Literacki Nobel dla Louise Elizabeth Glück

09.10.2020
Louise Elizabeth Glück, urodzona w Nowym Jorku 22 kwietnia 1943 roku, jest autorką dwunastu zbiorów poezji, wśród których wyróżniają się dwa: „The Wild Iris” („Dziki irys”), nagrodzony nagrodą Pulitzera w 1993 roku, oraz „Faithful and Virtuous Night” („Wierna i cnotliwa noc”), opublikowany w roku 2014.
więcej o Literacki Nobel dla Louise Elizabeth Glück