Polski Produkt Przyszłości z Wydziału Filologicznego

14.02.2019
AudioMovie - aplikacja na telefon do obsługi audiodeskrypcji i audionapisów - trafiła na listę najbardziej innowacyjnych produktów i technologii. Narzędzie, którego pomysłodawczynią jest dr Anna Jankowska z Katedry do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową, nagrodzono w konkursie Polski Produkt Przyszłości organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
więcej o Polski Produkt Przyszłości z Wydziału Filologicznego

Uniwersytet Jagielloński powołał skład pierwszej rady uczelni

30.01.2019
Jednym z siedmiu członków rady jest dr hab. Dorota Szumska, prodziekan ds. badań naukowych i rozwoju Wydziału Filologicznego
więcej o Uniwersytet Jagielloński powołał skład pierwszej rady uczelni

Zmarła Profesor Irena Przemecka

04.01.2019
Z żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 2 stycznia 2019 roku zmarła doc. dr hab. Irena Przemecka, długoletni Dyrektor Insytutu Filologii Angielskiej UJ, specjalistka z zakresu literatury amerykańskiej
więcej o Zmarła Profesor Irena Przemecka

Nagrody "Literatury na Świecie"

30.11.2018
Krzysztof Bielawski został tegorocznym laureatem nagrody im. Andrzeja Siemka przyznanej przez "Literaturę na świecie", w kategorii Nowa Twarz zwyciężyła natomiast Magdalena Pytlak.
więcej o Nagrody "Literatury na Świecie"

Diamentowy grant dla studentki Instytutu Filologii Angielskiej

29.11.2018
7 listopada w Sali wystawowej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się uroczystość wręczenia „Diamentowych Grantów”.
więcej o Diamentowy grant dla studentki Instytutu Filologii Angielskiej