Tłumaczenia audiowizualne dla Collegium Maius

26.07.2023
W ramach kontynuacji współpracy między Katedrą Przekładoznawstwa a Muzeum UJ studentki Katedry zrealizowały wielojęzyczne projekty z zakresu tłumaczenia audiowizualnego.
więcej o Tłumaczenia audiowizualne dla Collegium Maius
Doktoranci i Student Wydziału Filologicznego na Kongresie Historyków Języka

05.07.2023
W dniach 27-28 czerwca 2023 roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się II Kongres Historyków Języka. Wzięło w nim udział ponad 100 badaczy historii języka z całej Polski, w 90% byli to doświadczeni językoznawcy.
więcej o Doktoranci i Student Wydziału Filologicznego na Kongresie Historyków Języka
Honoris Gratia dla Piotra de Bończy Bukowskiego

12.06.2023
5 czerwca 2023 r. prof. Piotr de Bończa Bukowski z Instytutu Filologii Germańskiej został wyróżniony przez Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego odznaką "Honoris Gratia" za zasługi dla Miasta Krakowa.
więcej o Honoris Gratia dla Piotra de Bończy Bukowskiego
Zmarła dr Barbara Mękarska

07.06.2023
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr Barbary Mękarskiej (1942-2023), znakomitej iranistki, absolwentki filologii orientalnej UJ, wieloletniego wykładowcy i kierownika Zakładu Iranistyki Instytutu Orientalistyki UJ, wychowawczynię wielu pokoleń krakowskich iranistów. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
więcej o Zmarła dr Barbara Mękarska
Badania nad społecznymi i emocjonalnymi zasobami uczniów i studentów

06.06.2023
Drodzy Studenci i Studentki! Drogie Doktorantki i Doktoranci! Zachęcamy do udziału w projekcie badawczym i wypełnienie ankiety. Projekt jest realizowany przez pracowników Instytutu Pedagogiki UJ.
więcej o Badania nad społecznymi i emocjonalnymi zasobami uczniów i studentów