Odszedł prof. dr hab. Wiesław Witkowski

02.03.2022
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 25 lutego 2022 roku zmarł Prof. dr hab. Wiesław Witkowski, wybitny filolog, slawista, językoznawca, Dyrektor Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej w latach 1984–1993, Kierownik Zakładu Języka Rosyjskiego w latach 1973–1993 oraz Kierownik Katedry Ukrainistyki od jej powstania w 1994 roku do 1997.
więcej o Odszedł prof. dr hab. Wiesław Witkowski

Spotkanie Wschodnie poświęcone haniebnej napaści putinowskiej Rosji na Ukrainę

26.02.2022
Katedra Kultury Słowian Wschodnich Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z Instytutem Humanistycznym Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie zapraszają na Spotkanie Wschodnie poświęcone haniebnej napaści putinowskiej Rosji na Ukrainę.
więcej o Spotkanie Wschodnie poświęcone haniebnej napaści putinowskiej Rosji na Ukrainę

25.02.2022
Дорогі Студенти, звертаємося до Вас з проханням повідомити нам, чи Ви в безпеці. Ми знаємо, що деякі з Вас поїхали в Україну на міжсеместрові канікули. Зв’яжіться, будь ласка, з нами, якщо Вам потрібна допомога.
więcej o КОНТАКТНА СКРИНЬКА ДЛЯ СТУДЕНТІВ З УКРАЇНИ, ЯКІ НАВЧАЮТЬСЯ НА ФІЛОЛОГІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ
Pax Byzantino-Slava pod przewodnictwem IFS

21.02.2022
Prof. Maciej Czerwiński został wybrany na kierownika sieci naukowej Pax Byzantino-Slava, prof. Jan Stradomski natomiast na jej głównego koordynatora naukowego.
więcej o Pax Byzantino-Slava pod przewodnictwem IFS
Konkurs na przekład wybranych opowiadań z tomu <i>The Dubliners</i> Jamesa Joyce'a

Konkurs na przekład wybranych opowiadań z tomu The Dubliners Jamesa Joyce'a

21.01.2022
By uczcić setną rocznicę publikacji Ulissesa Jamesa Joyce’a, Polskie Towarzystwo Badań Irlandystycznych wraz z Fundacją Kultury Irlandzkiej organizuje konkurs tłumaczeniowy, którego celem jest popularyzacja twórczości pisarza w Polsce.
więcej o Konkurs na przekład wybranych opowiadań z tomu The Dubliners Jamesa Joyce'a