Studentki Katedry Przekładoznawstwa obsługują tłumaczenia na ukraiński

13.04.2022
Studentki Katedry Przekładoznawstwa są zaangażowane w obsługę tłumaczeń treści publikowanych na stronie UJ "Wsparcie dla Ukrainy".
więcej o Studentki Katedry Przekładoznawstwa obsługują tłumaczenia na ukraiński
Słownik tematyczny polsko-ukraiński PWN do pobrania

12.04.2022
Wydawnictwo PWN udostępniło na swojej stronie za darmo „Słownik tematyczny polsko-ukraiński”. Słownik można pobrać w trzech formatach (PDF, epub, mobi) przez najbliższe dwa miesiące.
więcej o Słownik tematyczny polsko-ukraiński PWN do pobrania

Tytuł profesora dla Anny Marii Wasyl

21.03.2022
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dn. 16 lutego br. nadał dr hab. Annie Marii Wasyl z IFK tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo. Serdecznie gratulujemy.
więcej o Tytuł profesora dla Anny Marii Wasyl

11.03.2022
10 marca 2022 roku Uniwersytet Opolski nadał prof. Julianowi Kornhauserowi tytuł doktora honoris causa. W imieniu ojca dyplom odebrał syn profesora, dr Jakub Kornhauser. W uroczystości uczestniczył Dziekan Władysław Witalisz, który odczytał list gratulacyjny od Rektora Jacka Popiela. Wiersze Juliana Kornhausera czytał Andrzej Seweryn.
więcej o Tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego dla prof. Juliana Kornhausera
Zmarł dr hab. Józef Górka, wieloletni pracownik IFG UJ

05.03.2022
Z głębokim żalem dowiedzieliśmy się o śmierci emerytowanego długoletniego pracownika IFG, dr. hab. Józefa Górki.
więcej o Zmarł dr hab. Józef Górka, wieloletni pracownik IFG UJ