Szanowni Państwo, Drogie Studentki, Drodzy Studenci

01.10.2021
JM Rektor UJ, prof. dr hab. Jacek Popiel zainaugurował dziś 658 rok akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nawiązując do trudnego czasu pandemii, Pan Rektor mówił o wyzwaniach, jakie stawia przed nami wciąż zaskakująca nas rzeczywistość.
więcej o Szanowni Państwo, Drogie Studentki, Drodzy Studenci

20.09.2021
Na Wydziale Filologicznym w roku akademickim 2021/22 prowadzone będzie kształcenie stacjonarne z elementami kształcenia zdalnego.
więcej o Wytyczne dotyczące organizacji kształcenia na Wydziale Filologicznym UJ w roku akademickim 2021/2022
Zmarł prof. dr hab. Józef Korpanty

11.09.2021
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 11 września 2021 roku zmarł prof. dr hab. Józef Korpanty, emerytowany profesor Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Zmarł prof. dr hab. Józef Korpanty
Zmarł prof. dr hab. Stanisław Stachowski

05.07.2021
Był doskonałym językoznawcą i wielkim erudytą. Prowadził zajęcia nie tylko dla studentów slawistyki i turkologii, ale również polonistyki, hungarystyki i rumunistyki z zakresu lingwistyki historyczno-porównawczej. Wypromował ponad czterdziestu magistrów i czterech doktorów.
więcej o Zmarł prof. dr hab. Stanisław Stachowski

Rada Wydziału poparła KRASP

01.07.2021
Rada Wydziału Filologicznego poparła krytyczne stanowisko Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich w sprawie proponowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki zmian w Prawie o szkolnictwie wyższym i nauce.
więcej o Rada Wydziału poparła KRASP