Wiadomości

24.03.2019
Lingwistyka: przekład i komunikacja międzykulturowa oraz Intellectual Property and New Technologies to kierunki studiów II stopnia prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński, które otrzymały certyfikaty "Studia z Przyszłością". Łącznie uhonorowano nimi ponad 70 wydziałów, katedr lub instytutów.
więcej o Certyfikat "Studia z Przyszłością" dla kierunku lingwistyka: przekład i komunikacja międzykulturowa

Wizyta delegacji Wydziału Filologicznego UJ na uniwersytetach w Chinach

19.03.2019
W dniach 5-14 marca na czterech uniwersytetach w Chinach przebywała delegacja Wydziału Filologicznego UJ: Dziekan Wydziału Filologicznego prof. dr hab. Elżbieta Górska, Prodziekan dr hab. Władysław Witalisz, Dyrektor Instytutu Orientalistyki prof. dr hab. Barbara Michalak-Pikulska oraz dr hab. Joanna Grzybek z Zakładu Japonistyki i Sinologii.
więcej o Wizyta delegacji Wydziału Filologicznego UJ na uniwersytetach w Chinach

05.03.2019
Wydział Nauk Humanistycznych i Literatury Uniwersytetu Teherańskiego uhonorował 23.02.2019 r. prof. dr hab. Annę Krasnowolską z Instytutu Orientalistyki UJ za jej ogromny wkład w badania i propagowanie kultury oraz literatury perskiej.
więcej o Uniwersytet Teherański uhonorował prof. dr hab. Annę Krasnowolską z Instytutu Orientalistyki UJ

Network-Analysis and Spatial Stylometry in American Studies

18.02.2019
Dr Michał Choiński (IFA UJ) oraz Dennis Mischke (UniPostdam) otrzymali grant na rozwój współpracy badawczej między centrum Digital Humanities na Universität Potsdam oraz Instytutem Filologii Angielskiej UJ.
więcej o Network-Analysis and Spatial Stylometry in American Studies

Polski Produkt Przyszłości z Wydziału Filologicznego

14.02.2019
AudioMovie - aplikacja na telefon do obsługi audiodeskrypcji i audionapisów - trafiła na listę najbardziej innowacyjnych produktów i technologii. Narzędzie, którego pomysłodawczynią jest dr Anna Jankowska z Katedry do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową, nagrodzono w konkursie Polski Produkt Przyszłości organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
więcej o Polski Produkt Przyszłości z Wydziału Filologicznego